boiscutie
boiscutie
01-05-2018
Mathematics
contestada
help please i am confused
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-05-2018
-2 ≥ u - 11 > -3
Add 11 to both sides:
9 ≥ u > 8
Answer: 9 ≥ u > 8
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
The cost for 3.8 pounds of shrimp is $18.05. Find the unit price in dollars per pound. If necessary, round your answer to the nearest cent.
An adult male lion eats about 108 pounds of meat per week.About how much meat does an adult male lion eat in one day?
List 3 examples of metaphors
Which description properly describes a step involved in cellular respiration? Glucose is broken apart, then the energy gained is transferred to the energy mol
One of the major weaknesses of the articles of confederation was that not enough power was given to a central (federal government). according to article i, sect
what is an example of a homogeneous mixture. A. An element B. A compound C. A solution D. A molecule
which phrase in the passage “she stopped...heavy door” from “ a visit of charity” creates a dark and foreboding mood?
What type of laxative would be the first choice for a client diagnosed with hemorrhoids experiencing intense pain when straining to pass stools?
I will mark brainliest please Help
g(x)=- 1/5 (x+5)^ 2 −2