potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Pls answer thissssssss
Oglethorpe had three main reasons for creating the new colony: defense, charity, and economic gain. Match each idea to the reason that best fits. an opportunity
Aisle 2 of a furniture store stocks 4-legged chairs, 4-legged tables, and 3-legged stools. If there are t tables, c chairs, and s stools, which expressions show
Evaluate − 5 x 2 + 4 y 3 when x = − 2 and y = 2
As a unit price, a half-dozen for $6.00 is a. $36.00 each b. $6.00 each c. $0.50 each d. $1.00 each
Question 13(Multiple Cholce Worth 5 points) (01.04 LC) The fitness training principle used to adjust how often a workout is completed is known as Ofrequency Oin
Which detail best conveys the main idea that Alvarez wants to fit into her new culture? Our first few years in the States, though, ethnicity was not yet “in.” T
Select the correct answer. Which function is the inverse of ?
A group of florida teenagers left a trail of social media clues after they broke into a mansion and….
EASYYYYYYYY a. Worldwide, what percentage of human water usage does industry account for? b. What percentage in the US of human water usage does industry accoun